Keskiviikkona 29.12.2021 julkaistun Lounais-Suomen aluehallintoviraston päätöksen mukaisesti Salon Tenniskeskus sulkee valitettavasti ovensa 1.1.-15.1.2022 väliseksi ajaksi.

Seuran valmennusten osalta 2004 syntyneet ja sitä nuoremmat juniorit voivat jatkaa sulun aikanakin ohjatuissa treeneissä 7.1. alkaen kun kevätkausi normaalisti pyörähtää käyntiin. Aikuisten kevään valmennuskausi starttaa sulun vuoksi vasta 16.1.2022. Aikuisten myöhäisempi kauden aloitus huomioidaan kevään laskutuksessa.

Tenniskeskuksen osalta vakio-, osake- ja yksittäisvuorot perutaan tenniskeskuksen toimesta. Vakio- ja osakevuorot hyvitetään sulun ajalta kevään ensimmäisessä laskussa ja irtovuorot palautetaan pelisaldoksi pelaajan profiilille myöhempää käyttöä varten. Sinun ei itse tarvitse tehdä siis mitään.

Pahoittelemme tilannetta ja toivomme ymmärrystä tänä vaikeana aikana.