Lounais-Suomen Aluehallintoviraston tänään keskiviikkona 31.3. antamalla päätöksellä Tenniskeskus joudutaan sulkemaan kahdeksi viikoksi 1.4. alkaen. Ainoastaan tennisseuran 2008 syntyneet ja sitä nuoremmat valmennusryhmäläiset saavat jatkaa pelaamista normaalisti, mutta hekin vain seuran ohjattujen tuntien alla. Joudumme tekemään muutamia muutoksia lasten valmennusryhmiin sulun ajaksi, tiedotamme näistä ryhmiä erikseen. Infoamme pian myös valmennusmaksujen käytännöistä kyseiseltä ajalta.

Pahoittelemme tilannetta ja kiitämme teitä kaikkia jo hyvin omaksutuista ja toteutetuista käytänteistä tennishallilla ja ymmärryksestänne tässä tilanteessa. Toivotaan tämän sulun jäävän kevään viimeiseksi.

Ilmoitamme täällä ja spostitse heti jos saamme jotakin lisäinfoa tai tilanne muuttuu johonkin suuntaan.